VDAI skelbia: beveik 80 proc. asmens duomenų pažeidimų susiję su konfidencialumu

2024 vasario 05 d. 9:11

76 proc. asmens duomenų pažeidimų susiję su konfidencialumu, o 85 proc. asmens duomenų saugumo pažeidimų įvyko dėl žmogiškųjų klaidų, IT sistemų trikdžių ir kt., 15 proc. dėl kibernetinių incidentų: duomenų užšifravimo, išpirkos reikalavimo, socialinės inžinerijos, duomenų viliojimo atakų ir kita. Tokią 2023 m. statistiką paskelbė Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija.

Vis dėlto, lyginant 2023 m. su 2022 m., galima pasidžiaugti, kad asmens duomenų pažeidimų, įvykusių dėl kibernetinio incidento mažėja – 2023 m. kibernetiniai incidentai sudarė tik 15 proc. visų pažeidimų (2022 m. – 35 proc.). Nepaisant to, įvertinus jų pobūdį, ima didėti programinės ir techninės įrangos gamintojų ar debesijos paslaugų tiekėjų patikimumo, reputacijos ir kilmės šalies įvertinimo ir potencialių rizikų duomenų saugumui nustatymo svarba (tam, kad būtų išvengta nutekintų duomenų panaudojimų etc.).

Be to, vis dar išlieka incidentų, įvykstančių dėl žmogiškųjų klaidų (neapdairumas, nežinojimas etc.), aktualumas. Deja, tačiau jų daugėja – vietoj 60 proc. 2022 m., nustatyta 72 proc. 2023 m. Todėl primename, kad yra itin svarbu reguliariai atlikti darbuotojų mokymus asmens duomenų apsaugos klausimais ir nuolat atnaujinti jų žinias ne tik teoriškai, bet ir praktiškai (vykdant duomenų atakų simuliacijas etc.).

Daugiau statistinės informacijos galite rasti čia: https://vdai.lrv.lt/media/viesa/saugykla/2024/1/Mdb7Qax9xsk.pdf

 

image

Nuotr.: unsplash

image
image