Trumposios atostogos ne Lietuvoje? Ką reikėtų žinoti

2024 vasario 12 d. 15:58

Artėja, o kai kam jau ir prasidėjo trumposios moksleivių atostogos, per kurias keliaujame į kalnus slidinėti arba vykstame piečiau, kur saulė šiuo metu pasirodo dažniau nei Lietuvoje. Visais atvejais, linkime, kad kelionė būtų sklandi. Štai keli kelionių advokato E. Rusino patarimai:

  • ASMENS DOKUMENTAI. Pasitikrinkite, ar nepasibaigęs jų galiojimo laikas. Pasidarykite asmens dokumento kopiją ir laikykite ją atskirai nuo paties paso/tapatybės kortelės.Maža ką.
  • KELIONIŲ DRAUDIMAS. Įsigykite kelionės draudimą, apimantį ir medicinines išlaidas. Jei keliaujate į ES šalis, turėkite ligonių kasų išduodamą Europos sveikatos draudimo kortelę, su kuria pirminė medicininė pagalba bus teikiama nemokamai.Jei turite banko kortelę, į kurią įeina ir draudimas, pasitikslinkite sąlygas.
  • KELIONIŲ ORGANIZATORIUS. Jei kelionę planuojate įsigyti iš kelionių organizatoriaus, tinkamai jį pasirinkite – žinokite, jei paslaugų teikėjas įsteigtas ne Lietuvoje, tai su kelione susiję ginčai bus nagrinėjami irgi ne Lietuvoje ir jūsų, kaip vartotojų, apsauga gali būti apsunkinta. Turėkite organizatoriaus kontaktus.
  • SKIEPAI IR VIZOS. Jei vykstate toliau nei ES, pasidomėkite, kokie jūsų atostogų šalyje reikalavimai keliami dėl skiepų ir vizų.
  • Rekomenduojama atsisiųsti Užsienio reikalų ministerijos mobiliąją programėlęKeliauk saugiai, kurioje pateikiama aktualiausia informacija apie šalį, į kurią vykstama.

Gražių jums akimirkų!

#kelioniuadvokatas #ADER #TourismLaw

image

Nuotr.: unsplash