Susiruošėte į Kiniją, bet nebegaunate vizos. Kokiais atvejais atgausite pinigus už bilietus?

2024 vasario 08 d. 13:00

Nuo sausio pabaigos Lietuvos piliečiams sustabdytas Kinijos vizų išdavimas. Keliautojai baiminasi, kad dėl to neįvyks jau suplanuotos kelionės į Kiniją ir jie neatgaus pinigų už bilietus. Kaip elgtis jau į kelionę susiruošusiems ir lėktuvų bilietus įsigijusiems lietuviams? Kelionių advokato E. Rusino komentaras.

Kalbant apie vizų į Kiniją išdavimo problemą, reikėtų išskirti du dažniausius keliavimo būdus – skrydžius reguliariaisiais reisais, kuomet keleiviai keliauja individualiai ir patys įsigyja kelionės bilietus bei organizuotas turistines keliones, kuomet keliautojai įsigyja organizuotos turistinės kelionės paketą, į kurį dažniausiai patenka ir viza.

Pirmuoju atveju, kuomet bilietai įsigyjami individualiai, dėl vizos negavimo keleivis ne tik netenka galimybės išvykti į Kiniją, bet ir galimybės susigrąžinti už skrydžio bilietus sumokėtų pinigų, nebent yra įsigijęs keičiamus bilietus. Esant tokiai situacijai, galima bandyti pasikeisti skrydžio datą ir net kryptį vėlesniam laikui.

Tačiau jei keliautojas įsigijo organizuotos turistinės kelionės paketą, į kurį įeina ir vizos gavimas, jos neišdavimo atveju, kelionių organizatorius privalo keliautojui  grąžinti visą už kelionę sumokėtą pinigų sumą.

#kelioniuadvokatas #ADER #TourismLaw

image

Nuotr.: unsplash