Sugedus traukiniui, žinokite savo teises
2023 rugsėjo 27 d. 13:21
Šviežia istorija apie Lietuvoje sugedusį traukinį, dėl ko kelionė nuo Vilniaus iki Plungės išsitęsė iki 12 valandų ir sukėlė daug nepatogumų juo važiavusiems keleiviams. Kelionių advokatas E. Rusinas atkreipia dėmesį, kad ką tik įsigaliojo naujasis geležinkelio keleivių teisių ir pareigų Europos Parlamento ir Tarybos Reglamentas, kuriame sakoma, jog:
- geležinkelio įmonės privalo turėti draudimą, padengiantį jų atsakomybę už keleivius ir bagažą;
- jei traukinys vėluoja, keleivis, neprarasdamas teisės į transportą, turi teisę iš geležinkelio įmonės gauti kompensaciją ir susigrąžinti 25 proc. bilieto kainos, jei traukinys vėluoja nuo 60 iki 90 minučių, 50 proc. bilieto kainos tuo atveju, kai traukinys vėluoja 120 ar daugiau minučių.
- jei vėlavimas siekia 60 minučių ir ilgiau arba kelionė atšaukiama, keleiviams privalo būti nemokamai pasiūloma maisto ir gaiviųjų gėrimų, esant būtinybei viešbutis ar kita apgyvendinimo vieta;
- įvesta nauja ypatingų aplinkybių sąvoka, kurios iki šiol geležinkelio transporto sferoje nebuvo. Geležinkeliai neprivalo mokėti kompensacijos, jei gali įrodyti, jog vėlavimas, praleistas persėdimas ar atšaukimas buvo tiesiogiai nulemti ypatingų aplinkybių (ekstremalių oro sąlygų, didelių gaivalinių nelaimių, didelių visuomenės sveikatos krizių), keleivio kaltės arba trečiojo asmens elgesio (ant geležinkelio bėgių patekę asmenys, kabelių vagystės, transporto priemonėje kilusios ekstremalios situacijos, teisėsaugos veiksmų, sabotažo ar terorizmo.
Delfi straipsnis apie situaciją čia: https://www.delfi.lt/keliones/naujienos/kelione-vakariniu-traukiniu-vilnius-klaipeda-virto-tikru-kosmaru-keleiviai-namus-pasieke-tik-kita-ryta-94621355
Linkime sklandžių kelionių, tačiau, jei jos sutrinka, žinokite savo teises ir galimybes.
#kelioniuadvokatas #ADER #TourismLaw