Streikuoja „LUFTHANSA“ oro linijų darbuotojai. Kokios kompensacijos gali tikėtis lietuviai?

2024 vasario 20 d. 15:10

Šią savaitę Vokietijos oro uostuose streikuoja „Lufthansa“ darbuotojai. Dėl to bus atšaukti 80–90 proc. skrydžių, tai paveiks apie 200 tūkst. keleivių, tarp jų ir su šiomis avialinijomis vykstančius lietuvius. Keliaujantieji turės keisti planus, o ar tokiais atvejais jiems priklauso kompensacijos? Kelionių advokato E. Rusino komentaras.

Jeigu darbuotojai ir profsąjungos apie savo veiksmus įspėja iš anksto ir avialinijos per visą tą laiką situacijos nesuvaldė, gyventojams kompensacijos gali priklausyti. Šiuo atveju apie streiką oro linijos žinojo, juolab tai jau ne pirmasis, vykstantis dėl tų pačių nesutarimų. Tad kompensacijų keliautojai galėtų tikėtis.

Kompensacijos įprastai siekia nuo 250 iki 600 eurų, priklausomai nuo skrydžio atstumo. Jeigu atstumas siekia 1,5 tūkst. km ir mažiau – priklauso 250 eurų kompensacija, už 1,5 iki 3,5 tūkst. km skrydį – 400 eurų, o jeigu dar tolimesnis – 600 eurų.

Be to, įprastai avialinijos už neįvykusį skrydį gali pasiūlyti ne pinigų grąžinimą, o kelionę kitą valandą, kitą dieną ar net kita kryptimi. Tačiau pats gyventojas turi teisę pasirinkti, kurį pasiūlymą priimti.

Išsamiau skaitykite 15min.lt: https://www.15min.lt/verslas/naujiena/finansai/del-streiku-vokietijoje-atsaukiami-skrydziai-vilniaus-oro-uoste-ar-priklauso-kompensacijos-662-2194350

image

Nuotr.: unsplash