Permainingi orai sutrukdė jūsų skrydį? Avialinijos turi jumis pasirūpinti

2024 sausio 22 d. 9:27

Šią savaitę sinoptikai žada itin permainingus orus – nuo šilumos ir atodrėkio iki pūgos ir plikledžio. Tokiais orais dažnai pasitaiko, kad vėluoja kilti lėktuvai ir šimtai ar net tūkstančiai keleivių užstringa oro uostuose. Pasak kelionių advokato E. Rusino, blogi orai, dėl kurių atidedami skrydžiai, gali būti laikomi ypatinga aplinkybe, tuomet keleiviai, deja, neturi teisės į kompensaciją.

Tačiau visada žinokite, kad skrydžio išvykimo laiką atidėjus 2 ar daugiau valandų, kuomet skrydžio atstumas iki 1500 km arba 3 ir daugiau valandų, kai skrydžio atstumas virš 1500 km, jūs įgyjate teisę į rūpybą: galite tikėtis gauti maisto, gėrimų, telefonu susisiekti su artimaisiais, ir, jei aktualu, ir apgyvendinimą viešbutyje.

Atsisakyti skrydžio galite tuomet, jei jis atidėtas ne mažiau kaip 5 valandoms ir per 7 kalendorines dienas atgauti bilieto kainą. Tokiais atvejais privalote informuoti faktinio skrydžio vykdytoją arba skrydį vykdančių avialinijų antžeminio aptarnavimo paslaugų teikėją.

Delfi.lt apie orus: https://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/laukia-itin-permainingi-orai-maisysis-siluma-vejas-ir-lietus-95676351

Linkime palankių skrydžiams orų ir sklandžių kelionių!

#kelioniuadvokatas #ADER #TourismLaw

image

Nuotr.: unsplash