Pavasario eismo iššūkiai: automobilių padangos ir laukiniai gyvūnai

2024 balandžio 12 d. 8:53

Balandį keičiame padangas, tačiau kas nutiks, jei pateksite į eismo įvykį, tačiau jūsų automobilis dar bus su žieminėmis ar net dygliuotomis padangomis? Ar tokiu atveju, galioja draudimas? Ir kaip apsisaugoti nuo pavasarį intensyviau per kelius migruojančių laukinių gyvūnų? Advokato E. Rusino interviu LNK laidoje „Labas vakaras, Lietuva“.

Paprasčiausias patarimas – laiku keiskite padangas ir būkite atidūs kelyje. Nes, jei taip nutiko, kad žiemos metu vairavote automobilį su vasarinėmis padangomis ir padarėte avariją, žinokite, kad būsite traukiamas administracinėn atsakomybėn, jūsų automobiliui panaikins techninės apžiūros dokumentą ir nukentėjusiam eismo įvykio dalyviui išmokama suma galės būti pareikalaujama iš jūsų. Tokia pati taisyklė galioja ir tuomet, kai vasaros laiku važinėjate su dygliuotomis padangomis.

Kitas pavasarinis pavojus – intensyviau migruojantys laukiniai gyvūnai. Nesusidurti su jais padės tik jūsų budrumas, tačiau patekus į eismo įvykį su laukiniais gyvūnais, visada kvieskite policiją, o apsisaugoti nuo nemalonių pasekmių galima į privalomos civilinės atsakomybės draudimo sutartį įtraukus papildomą apsaugą nuo laukinių gyvūnų.

Visas interviu nuo 54 min. čia: https://lnk.lt/labas-vakaras-lietuva

#ADER #sauguseismas #advokatas

image
image
image