Pasitarti negalima bausti

2023 rugsėjo 19 d. 13:55

Kur Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija dės kablelį, jei jūsų įmonė pažeis BDAR? Pagal VDAI formuojamą praktiką, 2022 m. baudos buvo skiriamos tik išskirtiniais atvejais, t.y. pritaikytos 2 proc. atliktų tyrimų ir sudaro 5 proc. visų VDAI taikytų poveikio priemonių. Kitaip tariant, inspekcijai radus netinkamai tvarkomų duomenų klaidų, jas tereiks ištaisyti. Advokatės Akvilės Grikienytės-Murašovos komentaras.

Kaip matyti iš VDAI statistikos (https://vdai.lrv.lt/lt/naujienos/valstybines-duomenu-apsaugos-inspekcijos-skelbiami-reiksmingi-sprendimai-del-bendrojo-duomenu-apsaugos-reglamento-taikymo), net 41 proc. iš visų poveikio priemonių, bendrovėms buvo teikiami nurodymai ištaisyti netinkamą asmens duomenų tvarkymą. Taigi VDAI nurodo ištaisyti BDAR reikalavimų neatitikimus, kiekvieną atvejį vertindama atskirai ir atsižvelgdama į bendrovėms galinčius kilti neaiškumus.

Žinoma, jei pažeidimas rimtas, gali būti skiriama veiksminga, proporcinga ir atgrasoma bauda, kuri gali siekti iki 2-4 proc. ankstesnių finansinių metų bendros metinės apyvartos.

Todėl visada rekomenduojame bendradarbiauti su VDAI ir abipusiai spręsti iškilusius klausimus ir/ar neatitikimus, laiku teikti VDAI prašomą pateikti informaciją. Tuomet ir klaidų bus mažiau, ir tikrai nepaklysite BDAR džiunglėse.

Detaliau susipažinti su VDAI sprendimais galite čia: https://vdai.lrv.lt/lt/naudinga-informacija/vdai-sprendimai-baudos-nurodymai-ir-kt

#ADER #Law #BDAR

Nuotrauka: unsplash