Oro linijos atsisakė jus vežti? Jums priklauso keli dalykai

2024 vasario 21 d. 13:13

Sausio gale į Dubajų darbo reikalais vykęs lietuvis likus valandai iki skrydžio namo netyčia sužinojo, kad oro linijos atšaukė skrydį, tačiau jam nieko nepranešė. Gera žinia ta, kad keliautojas pasiekė Lietuvą, bet žinokite, kas jums priklauso tokioje situacijoje. Kelionių advokato E. Rusino komentaras.

Sprendžiant pagal tai, jog keleivis nurodo, kad reisas, į kurį jis buvo įsigijęs bilietus, įvyko, tai vertinama ne kaip skrydžio atšaukimas, o kaip atsisakymas vežti keleivį. Susiklosčius tokiai situacijai, keleiviai turi žinoti savo teises ir galimybes:

  • asmeniui, kurį atsisakoma vežti, faktinis oro vežėjas turi nedelsiant išmokėti kompensaciją;
  • keleivis turi teisę per 7 dienas atgauti sumokėto bilieto kainą arba jis turi gauti kaip galima greitesnį skrydį į paskirties vietą (keliautojui sutinkant ir kitu jam patogiu laiku)
  • būdami oro uoste keliautojai įgyja teisę į rūpybą: jie gali tikėtis gauti maisto, gėrimų, telefonu susisiekti su artimaisiais, ir, jei aktualu, būti apgyvendinti viešbutyje.

Išsamiau apie lietuvio kelionę skaitykite alfa.lt: https://www.alfa.lt/aktualijos/lietuva/darbo-kelione-vos-nevirto-pragaru-lietuviui-air-baltic-atsauke-bilieta-valanda-pries-skrydi/319483/

image

Nuotr.: unsplash