Nauja patirtis ES Teisingumo Teisme

2023 birželio 08 d. 12:40

Kartais mūsų atstovaujamos bylos pasiekia ES Teisingumo teismą ir mums tenka atsakomybė jas pristatyti Liuksemburge įsikūrusioje institucijoje. Čia vakar buvo nagrinėjama byla dėl preliminaraus sprendimo priėmimo, dėl kurio kreipėsi Lietuvos Aukščiausiasis Teismas, ir kuris bus aktualus visoms ES valstybėms narėms. Šioje byloje atstovavau kliento interesams ES Teisingumo teisme, taip pat teikiau rašytines pastabas bei atsakinėjau į Generalinio advokato užduotus klausimus.

Byloje buvo sprendžiami klausimai, susiję su turisto teise nutraukti organizuotos turistinės kelionės sutartį, jei kelionės tikslo vietoje atsiranda ypatingų aplinkybių. Byloje, be kita ko, buvo analizuojami šie klausimai:

  • kaip reikia suprasti neišvengiamų ir nepaprastų aplinkybių turinį;
  • kokią reikšmę sutarties nutraukimui turi subjektyvios keliautojo savybės: ligos, mažamečiai vaikai ir pan. ir, ar į jas būtina atsižvelgti;
  • ar nutraukiant sutartį, turi būti vertinamos tik tos aplinkybės, kurios susiklostė sutarties nutraukimo momentu ar turi būti analizuojamos ir tos, kurios susiklostė jau po sutarties nutraukimo.

Posėdžio metu dalyvavo Vokietijos, Austrijos, Graikijos, Europos Tarybos, Lietuvos atstovai, kuriems taip pat aktualus tokios bylos sprendimas. Generalinio advokato išvada byloje bus pateikta rugsėjo 21 dieną, o pats sprendimas turėtų būti skelbiamas dar šiais metais.

Nekasdienė patirtis, laukite tęsinio!

 #ADER #TourismLaw #kelioniuadvokatas

image

Ader advokatas Edmundas Rusinas