Keliaujame lėktuvu: kiek kainuoja triukšmadarių incidentai?
2025 sausio 10 d. 10:43
Pasitaiko, kad pilotai būna priversti nutupdyti lėktuvą negalutiniame kelionės taške ne dėl to, kad kuriam keleiviui sutriko sveikata, o dėl lėktuve esančių triukšmadarių. Pastarieji nepagarbiai elgiasi su keliautojais, priekabiauja prie skrydžio palydovų ar net sukelia muštynes. Tokie keleiviai turi susimokėti kelis tūkstančius siekiančias baudas, tačiau tai dar ne viskas – nutupdžius lėktuvą pakeliui, jų laukia ilgas nemalonumų kelias. Apie tai interviu laidoje „Laba diena, Lietuva“ su advokatu E. Rusinu.
Pasak advokato, tokia praktika, kai lėktuvas nutupdomas dėl įsismarkavusio kliento, nėra reta. Tik priverstinio nusileidimo ir pakilimo kaštai yra itin dideli ir būkite tikri, kad avialinijų atstovai kreipsis į teismą dėl šių nuostolių atlyginimo.
Tačiau būna atvejų, kai į teismą kreipiasi ir lėktuve skridę keleiviai – laiku nepasiekę savo galutinio skrydžio taško jie patiria nuostolius, pavyzdžiui, laiku neatvykę į numatytą susitikimą, netenka pajamų ar pan. Todėl netinkamai elgęsis triukšmadarys sulaukia ne tik teisėsaugininkų, avialinijų atstovų, bet skrydžio keleivių morališkai ir finansiškai „brangaus“ dėmesio.
Visą interviu klausykite LRT laidoje „Laba diena, Lietuva“ nuo 46 min. https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/2000383680/advokatas-aptare-keliones-lektuvu-ir-keleiviu-teises-kada-priklauso-kompensacijos
#kelioniuadvokatas #ADER #TourismLaw
Nuotr.: pexels