Ką daryti, jei turite įsigiję kelionę į Izraelį?

2023 spalio 09 d. 16:04

Izraelyje kilus karui, keliautojai atšaukinėja savo keliones. Ko prašyti iš kelionių organizatorių ar agentūrų ir ko galima tikėtis, jei keliaujate savarankiškai? Pataria kelionių advokatas E. Rusinas.

Pirmiausia, reikia atskirti, ar keliautojai vyksta savo jėgomis ar per kelionių organizatorių.

Jei keliautojai įsigijo organizuotos turistinės kelionės paketus ir, jiems dar neišvykus į kelionę, paaiškėja, kad kelionės tikslo vietoje arba visiškai šalia atsiranda ypatingų aplinkybių (šiuo atveju, karo padėtis), darančių didelį poveikį paslaugų vykdymui, jie turi teisę atsisakyti nuo kelionės, nemokėdami sutarties nutraukimo mokesčio. Svarbu, kad atsisakymo nuo kelionės momentas nebūtų ženkliai nutolęs nuo kelionės pradžios dienos.

Europos Sąjungos Teisingumo Teisme šiuo metu sprendžiami klausimai, kaip reikėtų suprasti kelionės tikslo vietą, tačiau, pagal doktrinoje vyraujančią nuomonę, tikslo vieta turėtų būti suprantama kaip vieta, kurioje faktiškai yra atsiradusios ypatingos aplinkybės.

Kelionių organizatorius bei Kelionių agentūra turi nuolat stebėti kelionės tikslo vietoje vykstančius įvykius ir apie esminius jų viešai arba tiesiogiai informuoti keliautojus.

Tuo atveju, kai keliautojai vyksta savarankiškai, atsisakyti nuo skrydžio ir atgauti už jį sumokėtus pinigus, jei skrydis nėra atšauktas, negali. Tačiau, jei skrydis atšauktas, nepriklausomai nuo to, kad šalyje karo padėtis, keliaujantiems turi būti garantuojama teisė atgauti už bilietus sumokėtus pinigus arba skristi artimiausiu reisu (o, keliautojui sutinkant, ir jam patogiu vėlesniu metu) į paskirties vietą. Keleiviai taip turi teisę į rūpybą – oro uostuose stebėkite skrydžių informaciją, kur gali būti nurodoma apie oro uosto kavines, kuriose keleiviai bus pamaitinti nemokamai.

Daugiau apie situaciją skaitykite delfi.lt publikacijoje.

Saugių kelionių!

#kelioniuadvokatas #ADER #TourismLaw

image

Foto: EPA-ELTA