Iššūkiai įsigijus kelionių paketą: kaip juos spręsti?

2024 vasario 27 d. 15:55

Įsigijote kelionę, susikrovėte lagaminus, o kelionių organizatorius ją ėmė ir atšaukė. Ką daryti tokiu atveju ir kaip susigrąžinti pinigus? Kokius namų darbus pasidaryti, kad į tokias situacijas nepakliūtume? Interviu su kelionių advokatu E. Rusinu LRT laidoje „Labas rytas, Lietuva“.

Šiuo metu kelionių rinkoje yra itin didelė organizuotų kelionių pasiūla. Lietuvos piliečiai keliones gali įsigyti tiek iš Lietuvoje veikiančių kelionių organizatorių, tiek už jos ribų. 

Pirmiausia, reikia žinoti, kurioje šalyje registruotas paslaugų teikėjas. Kad iškilus bet kokiam teisiniam klausimui, žinotume, kur ir kaip galime ginti savo teises. Kitaip tariant, jei kelionių organizatorius paslaugas teikia Lietuvoje, bet yra registruotas kitoje šalyje, klientai negalės kreiptis į Lietuvoje veikiančias institucijas, padėsiančias tuos klausimus išspręsti. Tai nereiškia, kad problemos negalima išspręsti, bet jos sprendimas tampa sudėtingesnis, nes reikia išmanyti tos šalies, kurioje registruotas paslaugų teikėjas, teisinę sistemą, valstybinių institucijų darbo specifiką ir pan.

Kitas svarbus aspektas – kelionių įsigijimas nuotoliniu būdu. Apsilankykite paslaugų teikėjo interneto svetainėje ir įsitikinkite, kad joje nurodyti pagrindiniai dalykai, susiję su įsigyjama kelione: sąlygos, dokumentai, susiję su turisto teisėmis ir organizatoriaus adresas bei kontaktiniai duomenys, kad prireikus, žinotumėte, kur galite kreiptis. Sudarę sutartį turite gauti pagrindinę informaciją: kaip būsite nuvežti į kelionės tikslo vietą, kur būsite apgyvendinti ir kas atliks pervežimą iš oro uosto į viešbutį bei atgal. 

Tam tikrais atvejais, kelionės kaina gali pakilti, pvz. dėl pabrangusio kuro ar paslaugų. Tačiau, jei kaina išauga daugiau nei 8 proc. arba kelionės tikslo vietoje atsiranda ypatingos aplinkybės, keliančios pavojų sveikatai arba gyvybei, sutarties nutraukimo mokestis atsisakius kelionės yra nemokamas.   

Daugiau klausimų ir atsakymų apie kelionių paketus LRT laidoje „Labas rytas“ nuo 37 min. https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/2000323984/labas-rytas-lietuva-i-d

#kelioniuadvokatas #ADER #TourismLaw

image