Esate apvygendinimo paslaugų teikėjas – ar girdėjote apie naujoves po Naujųjų Metų?

2023 gruodžio 21 d. 10:10

Turite viešbutį, svečių namus ar apartamentus ir teikiate apgyvendinimo paslaugas? Dėmesio, svarbi informacija jums – nuo Naujųjų Metų keičiasi kai kurie reikalavimai, susiję su asmens duomenų apsauga. Advokatės A. Grikienytės-Murašovos komentaras.

Nuo 2024 m. sausio 1 dienos įsigalioja Lietuvos Respublikos turizmo įstatymo pakeitimas, pagal kurį vietoj anksčiau numatytos pareigos pildyti ir 5 metus saugoti registracijos korteles, atsiranda pareiga duomenis teikti į Nacionalinę turizmo informacinę sistemą. Taigi jūs, kaip apgyvendinimo paslaugų teikėjas, turėsite užtikrinti, kad apgyvendinami asmenys, išskyrus kartu su jais atvykusius nepilnamečius vaikus, patvirtintų savo tapatybę – pateiktų jums galiojantį asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, o jūs ne vėliau kaip per 24 valandas nuo asmens apgyvendinimo dienos turėsite pareigą pateikti informaciją apie apgyvendintus asmenis, išskyrus kartu su jais atvykusius nepilnamečius vaikus, į Nacionalinę turizmo informacinę sistemą.

Taip pat primename, kad registracijos kortelės, užpildytos iki 2023 12 31 dienos (imtinai) turės būti saugomos 5 metus nuo jų užpildymo datos.

Atsižvelgiant į įvestą naujovę, rekomenduojame nelaukti ir atnaujinti asmens duomenų tvarkymo teisinę dokumentaciją bei atitinkamai adaptuoti apgyvendinimo procedūras.

Daugiau informacijos apie Nacionalinę turizmo informacinę sistemą galite rasti čia: https://ntis.lt/.

#ADER #Law #BDAR

 

image

Nuotr.: unsplash