Dėl apledėjusių lėktuvų vėluoja ar atidedami skrydžiai? Žinokite savo teises

2023 gruodžio 13 d. 9:21

Dėl techninių nesklandumų antiledodaros skysčio ruošimo procese Vilniaus oro uoste vėlavo kilti keli lėktuvai. Kuomet skrydis atidedamas dėl ypatingų aplinkybių, keleiviai neturi teisės į kompensaciją, tačiau antiledodaros įrangos gedimas nėra tiesiogiai numatytas tarp ypatingų aplinkybių, eliminuojančių kompensacijos mokėjimą. Ypatingų aplinkybių įrodinėjimas ir pagrindimas –  faktinio vežėjo pareiga. Komentuoja kelionių advokatas E. Rusinas.

Bet kokiu atveju, keleiviams primename, kad skrydžio išvykimo laiką atidėjus 2 ar daugiau valandų, kuomet skrydžio atstumas iki 1500 km arba 3 ir daugiau valandų, kai skrydžio atstumas virš 1500 km, jie įgyja teisę į rūpybą. Kitaip tariant, keliaujantys žmonės gali tikėtis gauti maisto, gėrimų, telefonu susisiekti su artimaisiais, jei aktualu, ir apgyvendinimą viešbutyje.

Jei skrydis atidėtas ne mažiau kaip 5 valandoms, keleiviai turi teisę atsisakyti nuo skrydžio ir per 7 kalendorines dienas atgauti bilieto kainą. Tokiais atvejais jie privalo informuoti faktinio skrydžio vykdytoją arba skrydį vykdančių avialinijų antžeminio aptarnavimo paslaugų teikėją.

Visas straipsnis apie situaciją čia: https://www.delfi.lt/verslas/transportas/vilniaus-oro-uoste-buvo-sutrikusi-veikla-velavo-net-sesi-skrydziai-95350825

Linkime sklandžių skrydžių, tačiau, jei jie vėluoja ar neįvyksta, žinokite savo teises.

#kelioniuadvokatas #ADER #TourismLaw

image

Nuotr.: unsplash