Daugiausia asmens duomenų saugumo pažeidimų susiję su konfidencialumu

2023 rugsėjo 05 d. 9:18

87 proc. visų asmens duomenų pažeidimų – susiję su konfidencialumu. Tokią pusmečio statistiką paskelbė Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija. Pasak jos, 85 proc. asmens duomenų saugumo pažeidimų įvyko dėl įvairių priežasčių – žmogiškosios klaidos, IT sistemų trikdžių ir kt., 15 proc. dėl kibernetinių incidentų (duomenų užšifravimo, išpirkos reikalavimo, socialinės inžinerijos, duomenų viliojimo atakų ir kt.). Komentuoja advokatė Akvilė Grikienytė-Murašova.

Dauguma asmens duomenų saugumo pažeidimų įvyko privačiame sektoriuje, tad dar kartą primename, į ką reiktų atkreipti dėmesį ir kaip apsisaugoti prevenciškai. Susidiekite antivirusines programas, pasirūpinkite atsarginių kopijų darymu, šifruokite duomenis, valdykite įvairias prieigas prie duomenų. Ir didelį dėmesį skirkite darbuotojų mokymams, kad sumažintumėte žmogiškųjų klaidų. 

Ir primename, kad įvykus asmens duomenų saugumo pažeidimui, apie jį turite pranešti Valstybinei duomenų apsaugos inspekcijai nedelsiant, bet ne vėliau kaip per 72 valandas nuo tada, kai sužinojote apie asmens duomenų saugumo pažeidimą. VDAI statistikoje skelbiama, kad 23 proc. duomenų valdytojų apie įvykusį asmens duomenų saugumo pažeidimą pranešė vėliau kaip per 72 val., o palyginti su 2022 metų I pusmečio duomenimis, duomenų valdytojai dažniau vėluoja pranešti apie įvykusį asmens duomenų saugumo pažeidimą. 

#ADER #Law #BDAR

Nuotr.: unsplash