Ar jums reikia visų asmens duomenų? Išsikelkite teisėtus tikslus

2024 kovo 26 d. 9:31

Savo praktikoje susiduriame su įmonėmis, kurios turi sukaupusios šimtus ir net tūkstančius asmens duomenų, tačiau, nė nežino, ar tikrai jų visų reikia. Pavyzdžiui, turite registruotų svetainės vartotojų ir kandidatų į darbo pozicijas – abiem atvejais duomenų rinkimas ir saugojimas bus skirtingas. Advokatė A. Grikienytė-Murašova pataria – jei renkate asmens duomenis, tam turite turėti aiškų, apibrėžtą ir teisėtą tikslą, kaip to reikalauja tikslo apribojimo principas.

Taigi pasitikrinkite, ar tikrai esate aiškiai ir tiksliai apsibrėžę asmens duomenų tvarkymo tikslus, kad duomenų rinkimas ir saugojimas būtų tinkamas ir prasmingas:

  • tikslą apibūdinkite pakankamai, konkrečiai ir nedviprasmiškai, t.y., jis turi būti  vienodai suprantamas tiek duomenų subjekto, tiek priežiūros institucijų, tiek duomenų tvarkytojų, su kuriais bendradarbiaujate;
  • tikslą įvardinkite aiškia ir paprasta kalba, nevartojant sudėtingų frazių ir/ar teisinių terminų;
  • venkite bendro pobūdžio, abstrakčių tikslų. Todėl tikslo nustatymą gali palengvinti konkretaus konteksto/srities, kurioje bus tvarkomi asmens duomenys analizė etc..

Įvardinę asmens duomenų tvarkymo tikslus nepamirškite apie juos informuoti ir savo klientų, kandidatų, darbuotojų ar kitų žmonių, kurių duomenis renkate. Informaciją apie tai galite nurodyti duomenų subjektams prieinamoje Privatumo politikoje ir/Privatumo pranešime, bei vidiniuose dokumentuose – Asmens duomenų tvarkymo taisyklėse, asmens duomenų tvarkymo veiklos įrašuose etc. Taip užtikrinsite tvarką savo dokumentuose ir sumažinsite nesusipratimų kiekį.

#ADER #Law #BDAR

image

Nuotr.: unsplash