Ar jums priklauso kompensacija, jei melagingas skambutis sutrikdė oro uosto veiklą?

2023 lapkričio 15 d. 20:35

Sutrikęs Vilniaus oro uosto darbas, evakuojami keleiviai, vėluojantys skrydžiai – tiek sąmyšio sukėlė lapkričio 15-os dienos anoniminis skambutis apie padėtą bombą. Ar tokiu atveju keleiviams priklauso kompensacija?

Pasak kelionių advokato E. Rusino, tokiais force majeure atvejais – kada skrydžius tenka atidėti, atšaukti ar iškyla kiti nesklandumai, bet tai įvyksta ne dėl oro vežėjo ar oro uosto kaltės – gyventojai teisės į kompensacijas neįgyja.

Tokius trečiųjų asmenų veiksmus galima laikyti net nusikaltimu, nes pranešimas apie bombą buvo neteisingas. Tai eliminuoja vežėjo pareigą mokėti kompensacijas, tad keliautojams jos nepriklauso.

Visgi net ir tokių situacijų metu, jeigu skrydžiai atidedami dviem ar daugiau valandų, priklausomai nuo kelionės atstumo, gyventojų teisė į rūpybą išlieka. Rūpyba – tai galimybė gauti gėrimus, maistą, išskirtiniu atveju ir nakvynę viešbutyje.

Išsamus interviu apie situaciją 15min.lt naujienų portale: https://www.15min.lt/verslas/naujiena/finansai/po-melagingo-skambucio-evakavus-vilniaus-oro-uosta-advokatas-paaiskino-kas-tokiais-atvejais-priklauso-keleiviams-662-2144946

#ADER #tourismlaw #kelioniuadvokatas