Ar galima pasinaudoti kelione, jei bankrutuoja platforma, per kurią įsigyta kelionė?

2024 birželio 12 d. 9:49

Įmonė „BETA Media“, valdanti kuponų plaformas „beta.lt“ ir „grupinis.lt“, paskelbė apie bankrotą. „Beta Media“ valdo ir kelionių agentūrą „Beta Travel“, kuri pakeitė pavadinimą į „Mongo“, tačiau ši sustabdė veiklą. Kokias teises turi turistai, įsigiję kelionių paketus per šią ar kitas pardavimo platformas? Advokato E. Rusino komentaras.

Visų pirma reikia žinoti, kad organizuotų turistinių kelionių paketus kelionių organizatorius gali pardavinėti savarankiškai arba per kelionių agentūras. Nors šiuo metu galiojančioje Turizmo įstatymo redakcijoje tiesiogiai to nėra numatyta, visgi manoma, kad ir pagal dabartinį teisinį reglamentavimą, kelionių paketus platinant per platformas, t.y., jų administratoriui ar kitai su ja susijusiai bendrovei platinant keliones, teikiant informaciją apie jas, tokia veikla turėtų būti pripažįstama kaip kelionių pardavimo agento veikla.

Platformai atlikus kelionių pardavimo agento funkcijas, ji būtų laikoma kelionių organizatoriaus atstove, todėl turistams sumokėjus už kelionių paketus, nepriklausomai nuo to, kad kelionių organizatoriui pinigai nebuvo pervesti, kelionės paslaugos turėtų būti teikiamos.

#bankrotas #kelioniuadvokatas #ADER #TourismLaw

image