Ar dėl gaisrų Rodo saloje galima nutraukti kelionės sutartį?

2023 liepos 25 d. 8:23

Rodo salos pietinėje dalyje kilę gaisrai plinta dideliu greičiu, paskui save niokodami gamtą ir versdami žmones palikti salą. Todėl daugeliui turistų, įsigijusių kelionę į šią salą, šiomis dienomis kyla klausimas, ar apskritai verta į ją skristi. Keliautojai svarsto ir dėl sutartčių su kelionių organizatoriais  atšaukimo bei galimybės atgauti pinigus.

Ekstremalios gamtinės aplinkybės, kaip, šiuo atveju, esantis gaisras, gali būti ypatingos aplinkybės. Tačiau, norint nutraukti kelionės sutartį be baudų, gaisrų sukeliamos pasekmės turi ženkliai paveikti kelionės paslaugų paketo vykdymą ar padaryti jį neįmanomu.

Taigi, jei kelionių organizatoriaus organizuojamos kelionės tikslo vietoje ypatingų aplinkybių nėra, nepriklausomai nuo to, kad kitoje šalies vietoje jos atsiradusios, sutarties nutraukimas be baudos bus sunkiai įmanomas. Tačiau, jei dėl susidariusių ypatingų aplinkybių organizatorius nebegali teikti didžiosios dalies sutartimi sulygtų paslaugų – tuomet keliautojai gali tikėtis atgauti visus ar dalį už kelionę sumokėtų pinigų.

Apie viską išsamiai LRT „Svarbi valanda“ laidoje nuo 33 minutės.Sklandžių kelionių!

#kelioniuadvokatas #ADER #TourismLaw

image

Kelionių advokatas E. Rusinas LRT laidoje „Svarbi valanda”