Apgadinote automobilį duobėtame kelyje? Ar galima prisiteisti kompensaciją?

2024 kovo 01 d. 8:59

Pavasarį pirmos pasirodo ne tik žibutės, bet ir duobės mūsų keliuose. Ar apgadinus automobilį duobėtame kelyje yra galimybė prisiteisti kompensaciją dėl žalos atlyginimo? Advokato E. Rusino interviu LNK laidoje „Labas vakaras, Lietuva“.

Kompensacijos tikėtis galima visada, kai yra padaryta žala. Pagal bendrą civilinės atsakomybės praktiką, kelio savininkas privalo atlyginti nuostolius, kuriuos patiria transporto priemonės valdytojas. Kitaip tariant, vairuotojas, įvažiavęs į duobę, gali kreiptis, pvz., į savivaldybę, dėl žalos atlyginimo.

Ar visais atvejais priklauso atlyginti žalą? Viskas priklauso nuo to, kokia tai duobė, ar ji buvo pažymėta specialiais ženklais, kad vairuotojai turėtų galimybę ją apvažiuoti. Jei duobė nebuvo pažymėta ir jūs į ją įvažiavęs apgadinote automobilį, pirmiausia nusiraminkite, tada nufotografuokite padarytą žalą bei vietą, kurioje tai nutiko. Policijos kviesti nebūtina, jeigu turite kasko draudimą, tačiau svarbu užfiksuoti įvykį, kad vėliau nebūtų problema įrodinėti patį faktą.

Visas interviu čia: https://lnk.lt/zinios/239039

#ADER #sauguseismas #advokatas

image