Advokatė A. Grikienytė-Murašova: rengiate vidines darbuotojų apklausas – ar tikrai saugote asmens duomenis?

2024 liepos 11 d. 10:12

Kiekviena savo darbuotojus gerbianti ir mylinti įmonė organizuoja įvairias vidines apklausas, siekdama įvertinti bendrą atmosferą, darbinę motyvaciją, streso lygį ir pan., kad galėtų imtis tinkamų veiksmų situacijai pagerinti. Tokios apklausos dažniausiai būna anoniminės, ir supažindinant visus darbuotojus su jos ataskaita, privalu išlikti diskretiškiems ir jokiu būdu neatskleisti konkrečių išsakytų nuomonių autorių. Nes už tokį elgesį jums gali būti… iškelta byla.

Būtent taip nutiko Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentui, kur darbuotojų susirinkimo metu, pristatant Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos parengtą vertinimo ataskaitą, buvo viešai paskelbti trečiųjų suinteresuotų asmenų asmens duomenys (vardai ir pavardės), cituojant anoniminėje apklausoje išreikštas darbuotojų neigiamas nuomones apie juos bei pateikti vizualiai pranešime.

Už tokį neapgalvotą ar neatsargų elgesį buvo iškelta Regionų administracinio teismo byla, kurioje teismas, priimdamas sprendimą, pripažino, kad Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas pažeidė BDAR įtvirtintus teisėtumo, tikslo apribojimo, duomenų kiekio mažinimo principus.

Vykdykite vidines darbuotojų apklausas ir imkitės priemonių atmosferai gerinti, tačiau siųsdami jos rezultatus visiems kolegoms, būkite atidūs – jose neturi būti darbuotojų vardų, pavardžių ar kitų asmens duomenų. Priešingu atveju, galite pridaryti daugiau žalos nei naudos.

Su bylos sprendimu susipažinti galite čia: Regionų administracinis teismas pasisakė dėl darbdavio pareigos tvarkant darbuotojų asmens duomenis darbuotojų saugos ir sveikatos užtikrinimo srityje – Lietuvos teismai

#ADER #Law #BDAR

image

Nuotr.: pexels