Advokatas E. Rusinas: ar tikrai pigios avialinijos skrydžius atšaukia dažniau nei didžiosios?

2023 liepos 19 d. 18:12

„Ačiū pigioms avialinijoms už atšauktus skrydžius ir sugadintas atostogas“, – tikriausiai esate vienas ar viena iš tų, kurie su tuo susidūrė ar bent jau apie tai girdėjote. Tačiau įmonės Flightright atlikta pirmojo šių metų pusmečio Europos skrydžių analizė rodo visiškai priešingai. Dažniausiai vėluoja arba skrydžius atšaukia ne pigiųjų skrydžių, o didžiosios avialinijos, tokios kaip British Airways, Lufthansa, SAS ir kitos. Pvz., British Airways atšaukė 3,31 proc. visų nurodyto laikotarpio skrydžių, o bent 15 min. vėlavo net 36,57 proc. visų skrydžių.

Nepaisant to, kurios avialinijos gerokai pavėlavo išskristi ar net atšaukė skrydį, pirmiausia – nusiraminkite, o tada atsiminkite kelis dalykus.

Tiek skrydžio vėlavimo, tiek jo atšaukimo atveju, visada turite teisę į rūpybą. Kitaip tariant, jums priklauso maistas, gėrimai, esant būtinybei, apgyvendinimas viešbutyje, nemokamas paskambinimas telefonu. Taip pat turite galimybę gauti kompensaciją, priklausomai nuo atstumų ir skrydžio krypties.

Jei jau avialinijos atšaukė skrydį, kas pasitaiko daug rečiau nei jo vėlavimas, žinokite, kad galite atgauti visą sumą už bilietą arba avialinijos turi pasirūpinti jūsų pristatymu į galutinį tašką. Čia jau renkatės jūs patys.

Žinokite savo teises ir keliaukite ramiai!

#kelioniuadvokatas #ADER #TourismLaw

image

Nuotr.: Unsplash